Profesjonalny makijaż ślubny

SYLWESTER 2019/2020
7 listopada 2019
Wieczór Andrzejkowy w Dworku Wymysłów – 25.11.2023
6 listopada 2023
partner

Makijaż ślubny jest nie tylko wyjątkowy ze względu na przyjęcie weselne, ale też dlatego, że jest jednocześnie makijażem dziennym, wieczorowym i fotograficznym.
Oznacza to, że musi się dobrze prezentować zarówno w świetle dziennym jak i sztucznym. Powinien również korzystnie wyglądać na zdjęciach i filmach, które są pamiątką na całe życie.
Dlaczego jeszcze warto zdecydować się na profesjonalny makijaż ślubny?
Postaram się to ująć i opisać w następujących punktach:

1. Po pierwsze – makijaż ślubny musi być nie tylko piękny, ale też trwały. Od momentu ceremonii ślubu do zakończenia zabawy weselnej mija wiele godzin. Dlatego makijaż powinien być wykonany nie tylko w odpowiedni sposób, ale też przy zastosowaniu sprawdzonych i trwałych kosmetyków.
Kosmetyki, których używamy na co dzień są lekkie i mniej obciążające skórę ale też mniej trwalsze (na co dzień są jak najbardziej odpowiednie). Natomiast profesjonalne kosmetyki używane przez wizażystów wyróżniają się wyjątkową trwałością, dlatego bardziej się sprawdzą w tym ważnym dniu.
W celu odświeżenia makijażu w trakcie wesela wystarczy wówczas użyć szminki lub błyszczyka oraz bibułki lub pudru matującego.

2. Kolejną ważną rzeczą jest pielęgnacja naszej skóry. W tym wyjątkowym dniu każda z nas chce wyglądać perfekcyjnie. Żeby makijaż się w pełni udał, musimy o tym pamiętać wcześniej! Żaden makijaż nie będzie wyglądał dobrze na zaniedbanej i problematycznej skórze. Dalszymi wskazówkami starajmy się kierować jednak nie tylko przy nadzwyczajnych okazjach, ale i na co dzień. Pamiętajmy o regularnej pielęgnacji każdego dnia: rano i wieczorem poprzez stosowanie odpowiednich kosmetyków dostosowanych do naszego rodzaju skóry. Wykonujmy zabiegi pielęgnacyjne, stosujmy tylko sprawdzone maseczki (ujawnić się może alergia, o której nie wiedziałyśmy wcześniej). Zabiegi złuszczające, oczyszczające, wykonajmy parę tygodni przed ślubem.
Co jeszcze jest ważne? Odpowiednia dieta i nawadnianie organizmu, nie tylko ze względu na kondycję i wygląd naszej skory, ale też na własne samopoczucie.

3. Wybranie wizażysty z podobną do nas estetyką własną oraz umówienie się na wykonanie makijażu próbnego.
Celem takiego spotkania jest dokładne uzgodnienie, jak makijaż docelowy będzie wyglądał w dniu ślubu.
Może być to próba więcej, niż jednego makijażu. Ważne, żeby pamiętać o znalezieniu kompromisu pomiędzy tym, co proponuje wizażysta i tym, co podoba się Pannie Młodej. W dniu ślubu dzieje się tak dużo, że wszelkie eksperymenty nie są potrzebne.
Osoby, które potrafią się same pomalować, również zachęcam do przekazania tego zadania komuś innemu. Tego dnia nie potrzebujemy dodatkowych obciążeń.
Ja sama w przyszłości na pewno zwrócę się o pomoc do zaufanego wizażysty.

4. Pamiętajmy również, że makijaż ma za zadanie podkreślić naszą urodę i ukryć jej mankamenty, ale jest spora różnica pomiędzy byciem „pomalowanym”, a  „przemalowanym”. Uważajmy na mocne makijaże zwłaszcza, jeżeli nie malujemy się mocno na co dzień. Wybór naturalnych kolorów będzie wtedy bezpieczniejszą opcją.
Zachowajmy też równowagę: jeśli mocniej podkreślimy oko np. w stylu smokey eye, usta zostawmy w naturalnym kolorze (i odwrotnie). Jeżeli rozświetlamy tylko oko, akcent możemy postawić wtedy na mocniejsze usta.
Jakieś wskazówki? Brązy i róże sprawdzą się w większości typów urody, natomiast usta w kolorze zbliżonym do naturalnych będą praktyczne.

5. Miejmy na uwadze również to, że makijaż ślubny musi też pasować do całego wizerunku: fryzury, sukni ślubnej czy biżuterii. Pamiętajmy, że czasem mniej znaczy więcej, więc jeśli suknia jest bardzo zdobna, makijaż powinien być odpowiednio stonowany.
Jeżeli to możliwe, lepiej wykonać makijaż po fryzurze, ale jeszcze przed ubraniem sukni. W ten sposób nie pobrudzimy sukienki kosmetykami (szczególnie, kiedy mamy rozświetlany dekolt).

6. Zachęcam również do wykonania „korekty” Pana Młodego, która polega na ukryciu niedoskonałości, wyrównaniu i zmatowieniu kolorytu skóry. Pan Młody będzie wyglądał korzystniej również na zdjęciach.
W końcu Para Młoda jest w centrum uwagi przez całe przyjęcie.

 

Barbara Plichta Make-up
tel. 537 670 707
e-mail: basiaplichtamakeup@gmail.com

ZAPYTAJ O TERMIN